E-shop
prodej DÁRKOVÝCH POUKAZŮ
 • za Kč 550,- (ájurvédská masáž zad, šíje, rukou)
 • za Kč 750,- (ájur. masáž zad, šíje, rukou, olejová masáž hlavy a parní bylinný box)
 • za Kč 1000,- (dle vlastního výběru-na koupi ájurvédské kosmetiky, koření, byl. kapslí, masáže,...)
 • za Kč 1500,- (ájurvédská léčebná terapie celého těla, olejová masáž hlavy, parní bylinný box)
 • za Kč 2100,- (ájurvédská revitalizační terapie)

Připomínky a recenze
Akce a novinky
 • Novinka: ájurvédský noční olej: s kadidlem, růží, santalem

  ÁJURVÉDSKÝ KRÁLOVSKÝ NOČNÍ OLEJ Pro obličej, krk a dekolt. Pro všechny typy pleti nad 16 let. Omlazující směs olejů s kadidlem, mořenou srdčitou, kadidlovníkem bílým a kurkumou pleť čistí, hydratuje, vyživuje, vyhlazuje, tónuje, sjednocuje a chrání. Pravidelné používání tohoto oleje po dobu 3 - 4 týdnů dodá pokožce přirozený mladistvý lesk. Tarika Night Oil je měkký, jemný a nemastný a snadno se vstřebává do pokožky. Použití: 4 až 6 kapek... číst více
 • Novinka: fixační gel na obočí hnědý Kč 449,-

  FIXAČNÍ GEL pro upravené obočí - HNĚDÝ Gel s blahodárným složením (kokosový a slunečnicový olej, mořská řasa Kelp a vitamín B) pro výživu, tvarování, ochranu a fixaci přirozeného vzhledu obočí Luxusní rostlinný kartáček pro snadnou aplikaci • bez karmínu • bez stabilizátorů barvy (FD & C) • bez minerálního oleje • bez parabenů Použití: Pro přirozený vzhled aplikujte jedenkrát. Pro intenzivní magický vzhled aplikujte vícekrát. Objem:... číst více
 • NOVINKA: STRAVOU PROTI ZÁNĚTU od Mudr. Davida Freje

  Ve chvíli, kdy nás imunitní systém začne chránit proti toxinům a škodlivým látkám ve stravě, vodě nebo ovzduší, spustí se v našem těle zánět. Jako přirozený biologický proces reaguje na vnější podněty proto, abychom zůstali zdraví. Problém nastává tehdy, když v těle přetrvává a přechází do chronického stavu. Jak autor popsal ve své knize Zánět - skrytý zabiják, zvyšuje kaloricky bohatá, na živiny a antioxidanty chudá strava v současné konzumní... číst více
zobrazit všechny akce a novinky


Ceník

Ceník Ájurvédských masáží naleznete zde

Ájurvédská medicína

Několikrát do roka jezdí do Studia Valerie na konzultace s klienty Mudr. David Frej:

(provede diagnostiku, doporučí jídelníček, který je přímo pro danou osobu, poukáže na špatné stravovací návyky,...) rezervovat konzultaci

 • 22.3.2018
 • 7.6.2018
 • 27.9.2018
 • 15.11.2018


Stáhněte si dotazníky
Dotazník 5 dnů
Dotazník tkáně
Dotazník zdravotní stav
Dotazník trávení

Více na dr.frej.cz/konzultace

Ájurvédská medicína je považována za nejstarší zachovalý systém léčby na světě. Vychází z ní např. čínská medicína, homeopatie a další léčebné systémy.
Ájurvéda se podrobně zabývá nejen léčbou, ale i prevencí nemocí a dlouhověkostí a zpomalením stárnutí.

 • ájurvédská medicína hledá příčinu nemoci, neodstraňuje jenom důsledek
 • zachovává rovnováhu energie v těle
 • vychází z přírodních zákonů platných tisíce let
 • cílem ájurvédy je zdraví, dosáhnutí dlouhého věku bez nemocí
 • je součástí védské filosofie
 • urychluje pooperační zotavení

Pulzová diagnostika:
 • touto metodou získá lékař spoustu důležitých informací o zdravotním stavu pacienta
 • umožňuje také nejlépe předejít mnoha nemocem
 • v ČR metodu pulzové diagnostiky praktikuje Mudr. David Frej

Metabolické typy v ájurvédské medicíně

Ájurvédská medicína používá jednoduché a srozumitelné metody k pochopení principu konstituce. Každý z nás má svou vlastní konstituci, svůj metabolický typ. Pro pojmenování konstituce používáme původní slova ze sanskrtu, Váta, Pitta a Kapha. Jedná se o energie či principy (v ájurvédě nazývané dóši). Dóši - tři principy života, prostupují celou přírodou. Všichni jsme kombinací těchto tří principů: Váty jako principu pohybu, Pitty jako principu energie a Kaphy principu struktury. Dóši naše smysly nezaznamenají, ale jejich vlastnosti zjistit můžeme.Všechny tři dóši vytvářejí naši konstituci v různém poměru.

Váta (vzdušná studená energie) sídlí v tlustém střevě, dále v kůži, plicích, hrdle a žaludku, ovlivňuje též mozek, sluchové orgány, kosti, klouby, močové ústrojí a stehenní svalstvo.
Váta představuje prvek vzduchu a prostoru. Její hlavní charakteristikou je tělesný pohyb a ve spojení s nervovým systémem je dominantní silou v organismu. V lidském těle Váta řídí dýchání, žvýkání, polykání, mrkání, buněčné funkce (přívod živin k buňkám a vylučování odpadních látek), dále ovlivňuje krevní oběh, srdeční tep, veškerý pohyb svalově-kosterního systému, činnost nervového a trávicího systému včetně smyslových, paměťových a duševních funkcí. Řídí posun potravy zažívacím traktem a vylučování všech odpadních látek.

Pitta (ohnivá energie) sídlí v žaludku, dalšími místy jsou krev, srdce, oči a kůže. Oheň Pitty ovlivňuje tenké střevo, duodenum (dvanácterník), játra, žlučník, slezinu, slinivku.
Pitta řídí metabolismus, trávení potravy a nápojů, přeměnu živin v organismu a také zpracování myšlenek a nápadů v mysli. Ovlivňuje funkci zraku a kůže. Zabezpečuje tělesnou teplotu. Pokud je rovnováze, vyjadřuje se Pitta porozuměním a inteligencí, v nerovnováze převažuje zlost, nenávist a žárlivost. V životě hledají cíl, stávají se vůdčími typy a vyhledávají materiální bohatství.

Kapha (pomalá energie) sídlí v žaludku. Dalšími místy pro Kaphu jsou plíce, srdce, jazyk, klouby a hlava. Ovlivňuje její tukovou tkáň, lymfatické uzliny, nos, hrdlo, dutiny. poskytuje výživu kloubům a tvoří strukturální podporu těla ve formě svalové, tukové a kostní tkáně. Kapha přivádí do organismu vodu, vyživuje klouby a kůži, zabezpečuje imunitu. Řídí strukturu buněk, tělesné funkce, růst, metabolismus tuků, poskytuje mysli stabilitu. Projevuje se fyzickou odolností, racionálním myšlením, vytrvalostí, adaptabilitou. Posiluje paměť, imunitu, dodává energii srdci a plícím.
Funkce dóš lze ve zkratce vyjádřit také takto: Váta poskytuje výměnu informací v nervové soustavě, cirkulaci, posun potravy zažívacím traktem a vyměšování. Zažívání a metabolismus, včetně látkové výměny fungují na principu Pitty. Kapha se naopak stará o svalovou a tukovou tkáň a kostru jako podpůrnou soustavu.
Tyto energie jsou neustále vylučovány z těla: Váta v podobě plynů, svalové a nervové energie; Pitta jako kyselina a žluč; Kapha v podobě hlenu, neboť jeho hromadění způsobuje poruchy.
Nejsnáze se svůj metabolický typ dozvíte pomocí pulzové diagnostiky, kterou stanoví ájurvédský lékař na osobní konzultaci. Známe-li naší konstituci, lépe můžeme volit potraviny, životosprávu, ale také např. povolání, osobní vztahy vhodné pro naši vlastní konstituci. „Základní životní principy Váta, Pitta a Kapha, jsou-li v rovnováze, udržují organismus v harmonii a v jejich kombinaci poskytují člověku s jeho smysly sílu, zdraví a dlouhověkost", napsal ájurvédský lékař Čáraka již 1500 let před Kristem..

Dr.Frej - centrum přírodní medicíny